Úvodní stránka Basketbal Basketbal vozíčkářů: Další tři vítězství pro Conveen Sitting Bulls
Basketbal vozíčkářů: Další tři vítězství pro Conveen Sitting Bulls PDF Tisk Email
sporty - Basketbal
Redakce: Adéla   
Středa, 18 Leden 2006 13:04
Během druhého lednového víkendu hostila rakouská metropole třetí část Česko-rakouské ligy v basketbale vozíčkářů. Ačkoliv do Vídně dorazil USK Meta Praha, který vynechal minulé kolo, účastnily se třetího dějství ligy opět pouze čtyři týmy, neboť tentokrát pauzíroval SKV Frýdek-Místek.

Pražský tým si vyměnil s Frýdkem své role dokonale, neboť stejně jako Frýdek-Místek v Tullnu, nedokázal USK zvítězit ani v jednom ze svých tří zápasů ve Vídni. V prvním utkání s favoritem ligy, celkem Conveen Sitting Bulls, prohrál rozdílem třídy 72:27 a zejména celoplošný pres Rakušanů byl pro český tým nepřekonatelný.

V následujícím utkání proti domácím LoFric Dolphins vedli Pražané ještě před koncem třetí čtvrtiny o osm bodů, ale ani snaha nejlepšího hráče utkání Tomáše Scharfa nestačila na udržení náskoku. Rakouský tým utkání v jeho poslední části dokonale otočil a vyhrál právě rozdílem osmi bodů 60:52.

V neděli dopoledne se USK Meta Praha střetl s týmem SK Hobit Brno a od počátku zápasu prohrával - především vinou špatné střelby. Když musel ve třetí části opustit hřiště jediný čtyřapůlbodový hráč USK Jan Vysušil kvůli pěti faulům, převaha Brňanů ještě vzrostla a porazili svého tradičního rivala vysoko 59:28. Pražskému týmu ve Vídni citelně chyběli pivotman Hartig i trenér Kučera.

Letošní ligový ročník mají velmi dobře rozehraný basketbalisté SK Hobitu Brno. V prvním utkání třetího kola porazili pořádající vídeňské Delfíny 65:49, a upevnili tak své postavení na druhém místě soutěže. V nedělním dopoledním zápase s pražským USK ale vydali příliš mnoho sil, a v dalším zápase prohráli s dolnorakouským týmem Conveen Sitting Bulls 33:67. Původně brněnský hráč Erben, který je v týmu Sitting Bulls na hostování, zaznamenal v tomto zápase 24 bodů.

Sedící býci z Tullnu dokázali zvítězit i v posledním zápase kola, když porazili své krajany z hlavního města 67:34. V dresu Conveen Sitting Bulls opět zářil Erben, který si připsal dokonce 28 bodů.

LoFric Dolphins - SK Hobit Brno 49:65
Sitting Bulls - USK Meta Praha 72:27 (33:12)
USK Meta Praha - LoFric Dolphins 52:60 (29:25)
USK Meta Praha - SK Hobit Brno 28:59 (15:24)
SK Hobit Brno - Sitting Bulls 33:67 (22:37)
Sitting Bulls : LoFric Dolphins 67:34 (29:11)

(mn)


 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting