Úvodní stránka Basketbal Bundesliga v basketbalu na vozíku: tým Lahn-Dill získal popáté v řadě titul
Bundesliga v basketbalu na vozíku: tým Lahn-Dill získal popáté v řadě titul PDF Tisk Email
sporty - Basketbal
Redakce: Alice Tejkalová
Čtvrtek, 24 Duben 2008 12:56
Pošesté v historii a popáté v řadě vyhráli basketbalisté týmu z Wetzlaru RSV Lahn-Dill německou Bundesligu v basketbalu na vozíku. Finálové odvetě proti RSC-Rollis Zwickau přihlíželo v August–Bebel–Sporthalle 1350 diváků. A ti domácí měli obrovskou radost z vysokého vítězství svého týmu pod vedením trenéra Nikolaie Zeltingera 83:44. Přestože rozdíl ve skóre byl hodně vysoký, v sedmnácté minutě bylo Lahn-Dill hodně úzko. Zwickau, v jehož dresu se zapsal do statistik coby nejlepší střelec patnácti body Rostislav Pohlmann a čtyřmi Marek Šrůtka, totiž stáhlo na 26:24. Jenže poslední tři minuty Zwickau krutě utekly a tým z Hesenska vyhrál poločas 34:24. Na začátku třetí čtvrtiny ještě k tomu nastřílel kanadský kapitán Lahn-Dill Joey Johnson devět bodů v řadě (celkem v zápase jich bylo 24, z toho jedna proměněná trojka) a za stavu 49:26 byl zápas prakticky rozhodnut. Ne nadarmo má Johnson přezdívku Mr. Wertvoll, tedy Pan Cenný. V utkání si zahrála také německá reprezentantka Annika Zeyenová, která k vítězství hesenského družstva přispěla osmi body. Lahn-Dill těšila výhra o to víc, že od stejného soupeře utrpěli před dvěma týdny těsnou porážku ve finále DRS poháru 84:85. „Prohry jsou pro tenhle tým nejlepší motivací,“ řekl po zápase stručně a výstižně k představení svého týmu v odvetě finále ligy Zeltinger. První finálové utkání v lize ve Zwickau vyhrálo Lahn-Dill 82:65.