Úvodní stránka Tenis Finále tenisového Prague Cup Czech Indoor 2006 ve švédské režii
Finále tenisového Prague Cup Czech Indoor 2006 ve švédské režii PDF Tisk Email
sporty - Tenis
Redakce: Adéla   
Úterý, 30 Listopad 1999 02:00
Jubilejní desátý ročník mezinárodního turnaje tenistů na vozíku Prague Cup Czech Indoor 2006 měl hned několik důvodů k oslavě. Letos se přesunul do série NEC Wheelchair Tennis Tour (kategorie ITF 3), což ho zařadilo mezi tři největší halová klání v Evropě. Důkazem jeho prestižnosti byla i účast dvou hráčů první světové desítky - Poláka Tadeusze Kruszelnického (6. hráč světového žebříčku) a Rakušana Martina Legnera (7.). Navíc na Prague Cup do Club Hotelu Praha v Průhonicích dorazil rekordní počet více než dvaceti hráček. Celkem usilovalo od 29. 11. do 3. 12. o cennou trofej pro vítěze 90 tenistů z celého světa.

V hlavní mužské divizi Main Draw došlo na nejvyšších pozicích k očekávané generační výměně. Pětinásobného vítěze pražského turnaje jednapadesátiletého Tadeusze Kruszelnického vystřídal na pomyslném trůnu o dvaatřicet let mladší Stefan Olsson ze Švédska. Tito dva hráči se potkali již ve čtvrtfinále, které bylo reprízou jejich loňského finálového zápasu. Letos však s odlišným výsledkem. Mladičký Švéd přehrál svého soupeře 7:5 a 6:4. V semifinále pak porazil českou jedničku Miroslava Brychtu. Finále představovalo ryze severský souboj. Proti Olssonovi stanul další reprezentant země tří korunek Peter Wikström, šestnáctý hráč světového žebříčku.

Olsson přehrával svého soupeře především kvalitním returnem a výborným podáním. První set získal v poměru 6:3. Ve druhé sadě však Wilström nabral druhý dech a ještě se pokusil o zvrat v zápase. Míče pečlivě umisťoval k zadní čáře, stabilně a dobře podával. Nicméně Olsson svou kvalitní hrou ukořistil i druhý set v poměru 6:4. "Stefan byl velmi silný soupeř a výborně returnoval," ocenil Winström svého protivníka. Pro Olssona, dvaadvacátého hráče světového žebříčku, byl turnaj, jak sám přiznal, vrcholem sezony. Prozradil i svůj cíl pro příští rok: "Rád bych se dostal do světové desítky."

Nejvýše postavená žena Agniezska Bartczaková z Polska (11.) se probojovala až do finále, kde narazila na Britku Lucy Shukerová (15.). I když Polka v tomto utkání prohrála, jistým zadostiučiněním jí mohla být alespoň výhra ve čtyřhře, shodou okolností právě se svou přemožitelkou ze singlu Shukerovou.

"Úroveň turnaje byla velmi vysoká, neboť přijeli i hráči z první desítky. Musím říct, že zázemí je tady skvělé, což přispělo k celkovému pozitivnímu dojmu ze soutěže," zhodnotil celé klání Martin Císař, předseda sportovně technické komise tenisu na vozíku.

Kateřina Coufalová 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting