Úvodní stránka Tenis Paralympijský vítěz Peter Norfolk vyhrál potřetí Australian Open
Paralympijský vítěz Peter Norfolk vyhrál potřetí Australian Open PDF Tisk Email
sporty - Tenis
Redakce: Alice N. Tejkalová
Středa, 04 Únor 2009 21:20

Australian Open mělo nejen nepostiženého hrdinu Španěla Nadala a mého oblíbeného, byť tentokrát plačícího, Švýcara Federera, ale také handicapované vítěze. Kategorii kvadruplegiků vyhrál Brit Peter Norfolk, který ve finále porazil Američana Davida Wagnera 7:6, 6:1 a díky třetímu vítězství na tomto Grand Slamu v kariéře se dostal na první místo světového žebříčku. Nebylo to přitom vůbec jednoduché. Norfolk byl ze začátku utkání hodně pasivní a chyboval, ale vzchopil se a vynutil si tie-break, který dokázal vyhrát.

Na začátku druhé sady Wagner soupeři málem sebral servis, ale osmačtyřicetiletý Norfolk break ball odvrátil a svižně se dostal do vedení 5:1. Poté už Wagnerovi jen znovu sebral podání, zvítězil 6:1 a svého soupeře díky vítězství v Melbourne vystřídal v na pozici světové jedničky.

Norfolk hrál v Austrálii na prvním turnaji od paralympiády v Pekingu, kde vyhrál kategorii tenistů na vozíku - kvadruplegiků. Pauzu si dával kvůli radostné rodinné události - jeho žena Linda porodila v listopadu jejich prvního syna.